O nás

Historie společnosti MAHA Consulting s.r.o. se začala psát v roce 1994, kdy byla založena.

Vznikla jako zastoupení společnosti MAHA Maschinenbau Haldenwang se 100% českým kapitálem.

K dobrému rozjezdu společnosti přispěly legislativní změny v oblasti měření emisí vznětových motorů a zejména „zlatý produkt“ kouřoměr typ MDO 2. Díky své jednoduché konstrukci, mobilitě a zejména naprosto bezkonkurenční spolehlivostí se stal jedním z nejprodávanějších přístrojů tohoto typu v České republice. Společně s kvalitními produkty byl od začátku kladen velký důraz na servisní služby, předprodejní poradenství a poprodejní podporu, která svým rozsahem uspokojovala i ty nejnáročnější zákazníky. Proto také docházelo postupně k rozšiřování nabízených produktů a zastupování dalších společností.

Další z milníků v historii společnosti byl rok 1997, kdy se podařilo optimální kombinací zařízení vytvořit koncept diagnostické linky pro kontrolu podvozkových částí užitkových vozidel. Zdařilo se vytvořit komplexní pracoviště, kde je možné ve velice krátké době provést celkovou kontrolu a seřízení technických parametrů užitkových vozidel s ohledem na bezpečnost, ekologii a hospodárnost provozu a to vše plně v souladu s legislativními předpisy a přísnými požadavky výrobců vozidel. Zejména válcové zkušebny brzd MAHA použité v diagnostickém centru se staly ikonou kvality a spolehlivosti a patří tak k vůbec nejrozšířenějším na našem trhu. To samé lze říci o přístroji na měření geometrie užitkových vozidel švédského výrobce JOSAM. Patentovaný princip měření, vysoká přesnost a spolehlivost spolu s dokonalou technickou podporou zajistili dominantní postavení toho produktu na trhu.

S úspěšností jednotlivých produktů rostly požadavky zákazníků na komplexnější dodávky technologických zařízení. Protože však neřízený rozvoj často vede k poklesu kvality, vydala se společnost MAHA Consulting s.r.o. cestou postupného vyhledávání spolehlivých partnerů a subdodavatelů. Tím se podařilo rozšířit nabídku vybavení servisů na klíč při zachování vysoké kvality produktů a služeb. Proto se v současnosti můžeme pochlubit řadou úspěšně realizovaných projektů komplexních technologických dodávek.

V roce 2005 vstoupila společnost  MAHA Consulting s.r.o. do segmentu výroby a oprav kolejových vozidel. Podařilo se to díky stojanovým zvedákům typ RGE společnosti MAHA Maschinenbau Haldenwang primárně určených pro zvedání užitkových vozidel. Unikátní konstrukce s využitím kuličkové matice přináší vysokou spolehlivost zvedáků za mimořádně příznivých provozních nákladů a dlouhé životnosti.

V současné době tak společnost MAHA Consulting s.r.o. nabízí svým zákazníkům ucelenou paletu služeb a produktů pro výrobu a servis autobusů, užitkových a osobních vozidel a pro výrobu a opravy kolejových vozidel.

Všestranná péče o zákazníka je naší prioritou, proto Vám můžeme nabídnout následující služby:

  • optimalizaci technologického vybavení s ohledem na Vaše potřeby
  • předprojektové poradenství s možností zajištění technologického projektu
  • kontrola stavební připravenosti
  • montáž zařízení
  • odborné školení obsluhy zařízení
  • záruční a pozáruční servis, smlouvy o údržbě
  • podporu při řešení reklamačních sporů
  • kalibrační a metrologickou službu v návaznosti na ČMI
  • organizování odborných seminářů v oboru diagnostiky motorových vozidel
  • měření geometrie užitkových vozidel